Dlaczego korzystać z DlaMozgu.pl?
Dzięki ćwiczeniom obudzisz swój umysł i uwolnisz drzemiący w nim potencjał. Twój mózg potrzebuje ćwiczeń i stymulacji. Konsekwentne aktywizowanie różnych obszarów mózgu sprawia, że osłonki komórek nerwowych stają się mocniejsze i szybciej przewodzą impulsy nerwowe. Regularny trening umysłu pozwoli Ci skuteczniej zapamiętywać, łatwiej się koncentrować i szybciej myśleć.
Proponujemy kursy online (Super Pamięć, Uwaga/Koncentracja, Logika/Szybkie Liczenie i ćwiczenia na szybkie czytanie), encyklopedię, techniki, artykuły oraz interaktywne metody pracy z umysłem.
Jak korzystać?
Rozpocznij pracę z Wirtualnym Trenerem i odczuj poprawę sprawności umysłu.
Po wybraniu kursu (Podstawa, Pamięć, Liczenie, Uwaga, etc.) Trener przygotuje Twój indywidualny PLAN treningu i poprowadzi Cię przez serię ćwiczeń, wykładów, metod pracy z umysłem oraz dostosuje poziom ćwiczeń do Twoich potrzeb. Aby maksymalnie wykorzystać swój potencjał i odnieść maksimum korzyści z serwisu DlaMozgu.pl:
– Poniżej zarejestruj się za darmo i zaloguj w serwisie
– Wybierz Kurs Podstawowy, który rekomendujemy
– Zacznij ćwiczyć według Planu Trenera (ćwiczenia z sytuacji codziennych, wykorzystujące wiedzę i naukowe odkrycia)
– Wczytaj się w artykuły opisujące najważniejsze odkrycia w dziedzinie pracy mózgu
– Korzystaj z Forum; dyskutuj i sprawdź, jak inni usprawniają swój umysł
– Wykup abonament i uzyskaj dostęp do całości serwisu oraz najcenniejszych wykładów dotyczących efektywnych metod pracy z umysłem
Jak sprawdzić serwis za darmo?
Zarejestruj się i sprawdź zawartość górnego menu, przeczytaj tematykę wykładów i kliknij fioletową ikonkę DEMO.
Dla użytkowników zarejestrowanych udostępniamy wyselekcjonowane ćwiczenia na poziomie podstawowym. Wystarczy wybrać przycisk „Ćwicz poza PLANEM” i ustawić pierwszy poziom trudności.
Co zawiera darmowa część serwisu?
Zarejestrowanym użytkownikom bez ważnego abonementu udostępniamy część ćwiczeń na poziomie podstawowym, treści wybranych artykułów, możliwość dokonania wyboru kursu, możliwość zapoznania się z harmonogramem PLANU Trenera, możliwość przygotowania prezentowego upominku – eVouchera.
Co zawiera i jak przygotowany jest Plan Trenera?
Plan Wirtualnego Trenera jest opracowany w oparciu o ćwiczenia dostosowane do kursu wybranego przez Użytkownika. Ćwiczenia dynamicznie dostosowują swój poziom trudności do poziomu ćwiczącego. Plan Trenera dodatkowo przeplata poszczególne ćwiczenia z wykładami teoretycznymi na temat technik umysłu. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, zachowaniu kolejności ich wykonywania i poznawaniu technik umysłu możesz wykonać ćwiczenia dużo sprawniej.
Co zawiera Metoda Mistrzów?
Metoda Mistrzów to prezentacja sposobu jak wykonać konkretne ćwiczenie z lepszym efektem. Jest to rozwinięcie informacji zawartych w wykładach teoretycznych Planu Trenera oraz zawartości Narzędzi Umysłu górnego menu. Metoda Mistrzów to podowiedź Trenera jak wykonać ćwiczenie szybciej i sprawniej.
Dlaczego metoda działa?
Całość serwisu jest oparta na badaniach naukowych i najświeższych odkryciach a skuteczność serwisu potwierdzono badaniami psychologów. Jeżeli będziesz aktywnie korzystał z serwisu, poprawę odczujesz na co dzień.
Czego się spodziewać?
Spodziewaj się przyjemnej rozrywki umysłowej przekładającej się na mierzalne efekty. Będziesz mógł zaobserwować postępy w pracy swojego umysłu w poszczególnych grupach ćwiczeń. Regularny trening przełoży się nie tylko na sprawniejsze wykonywanie naszych ćwiczeń, ale także ułatwi Ci rozwiązywanie zadań zawodowych i prywatnych. Łatwiejsza koncentracja, szybsze zapamiętywanie, lepsze tempo czytania i uczenia się, sprawniejsze analizowanie informacji. Dzięki temu szybciej przygotujesz się do ważnej prezentacji a analizowanie raportu nie zajmie Ci całego dnia. Z każdego wykładu i każdej sytuacji wyjdziesz bogatszy o realnie zapamiętane informacje.
Ile trzeba ćwiczyć?
Nie schudniesz robiąc przez miesiąc raz dziennie 3 przysiady. Podobnie jest z siłownią umysłu. Ćwicz tak często i tak wiele jak możesz. Jeśli jesteś bardzo zajęty, lepiej będzie jeśli wygospodarujesz kilka razy w tygodniu 15 minut na ćwiczenia, niż jeśli raz w tygodniu będziesz siedział murem przez dwie godziny.
Wybierz stałą porę, np. 15-20 minut co drugi dzień; przed śniadaniem, w trakcie przerwy w pracy, zamiast wiadomości telewizyjnych… Krótkie sesje zapobiegną znużeniu a regularność sprawi, że nowe umiejętności będą miały szansę okrzepnąć.
Czy można spodziewać się poprawy?
Systematyczne ćwiczenia pozwolą Ci w krótkim czasie dostrzec poprawę. Obserwuj swoje wyniki i przekonaj się sam!
Co daje Wirtualny Trener?
To on dobiera odpowiednie do Twoich potrzeb i możliwości czasowych ćwiczenia. Układa harmonogram zadań, rozlicza Cię i dopinguje. Możesz skupić się na ćwiczeniach – część logistyczną zostaw trenerowi.
Co to jest PLAN?
Plan to dopasowany do Twoich potrzeb rozkład ćwiczeń. Określony jest w nich rodzaj zadań, ich intensywność i czas wykonywania. Jest to harmonogram zajęć Wirtualnym Trenerem dostosowany do wybranego KURSU i Twoich wymagań. Ćwicząc wg. planu postaraj się wykonywać także te ćwiczenia, których nie lubisz.
Co daje praca wg PLANU?
Dzięki niemu wiesz kiedy, co i ile razy powinieneś wykonać. Wiesz też, na jakim etapie swojego kursu jesteś, ile pracy jeszcze przed Tobą, a co zdołałeś już zrobić. Tam możesz także sprawdzić swoje wyniki i monitorować postępy.
Jak ćwiczyć skutecznie?
Przede wszystkim zdefiniuj jasno swój cel – czyli wybierz KURS. Podążaj za PLENEM Trenera – wykonuj wszystkie ćwiczenia z zaangażowaniem i poznawaj przedstawiane techniki. Wskazane jest, aby kursy powtarzać – kolejne powtórzenie odbędzie na wyższym poziome trudności, dostosowanym do osiągniętych rezultatów.
Dzięki temu Twój mózg jest stymulowany w górnych granicach jego możliwości co zwiększa efektywność treningu.
Co mam zrobić, jeśli nie lubię jakiegoś ćwiczenia?
Masz dwie możliwości. Możesz przekonać się do wykonywania ćwiczenia albo po prostu go ignorować. Zastanów się, czy nielubiane ćwiczenie nie jest dla Ciebie zbyt trudne. Może po kilku próbach, kiedy będziesz miał na koncie pierwsze sukcesy, Twoje nastawienie się zmieni. Jeśli nie, odpuść sobie. Kiedy jesteś w dobrym nastroju nauka daje lepsze efekty, nie rób więc nic na siłę.
Jak mogę wykupić abonament?
Zarejestruj się w serwisie. Na podane konto email zostanie wysłana wiadomość rejestracyjna z potwierdzeniem rejestracji i Twoim hasłem. Korzystając z podanego email i hasła zaloguj się w serwisie i wybierz zieloną ikonkę „Wykup abonement” (pod górnym menu, po prawej stronie
Jak mogę włączyć się w usprawnianie serwisu?
Jeżeli masz uwagi lub znalazłeś coś, co wg Ciebie wymaga poprawienia, skontaktuj się z nami. Twoja uwaga pomoże nam usprawnić serwis i uczynić go jak najbardziej przyjaznym. Każda z przesłanych opinii, nawet najkrótsza, jest dla nas bardzo cenna. Z góry za nie dziękujemy.
Jak wykupić abonament z zagranicy?
Najszybszym i bezprowizyjnym sposobem wykupienia abonamentu z zagranicy jest płatność kartą płatniczą poprzez serwis Platnosci.pl. Akceptowane są karty VISA, MasterCard, EuroCard, etc. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja karta zostanie akceptowana przez Platności.pl po prostu spróbuj wykonać płatność. Jeśli karta nie zostanie zaakceptowana, płatność po prostu zostanie odrzucona.
Jeżeli nie posiadasz karty kredytowej, dokonaj normalnego przelewu zagranicznego (rekomendujemy SEPA). Ze względu na prowizje jest to opłacalne dla droższych abonamentów.
Dobrym sposobem jest skorzystanie z uprzejmości rodziny lub przyjaciół, posiadających konto w polskim banku. Prosimy jednak pamiętać, aby w tytule wykonanego przelewu podać dokładny numer zamówienia generowany przez serwis oraz swoją nazwę użytkownika.
Korzystaj z górnego MENU – czytaj artykuły i regularnie angażuj się w trening.
Korzystaj z artykułów (górne MENU – Wiki Umysłu, Narzędzia, Higiena Umysłu).